首页 / 保险丝 / 0471.500NRT1
0471.500NRT1
Littelfuse Inc.
型号:
0471.500NRT1
描述:
FUSE BRD MT 500MA 125VAC/VDC AXL
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series PICO® II 471
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 0.159
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case Axial
Product Status Obsolete
Approval Agency CSA, UR
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm)
DC Cold Resistance 0.189 Ohms
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 500 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A