首页 / 保险丝 / 025501.5NRT3
025501.5NRT3
Littelfuse Inc.
型号:
025501.5NRT3
描述:
FUSE BRD MNT 1.5A 125VAC/VDC AXL
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series PICO® 255
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type Through Hole
Response Time Fast Blow
Package / Case Axial
Product Status Obsolete
Approval Agency CSA, UL
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.280" L (2.41mm x 7.11mm)
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 1.5 A
Operating Temperature -
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A AC, 300A DC