首页 / 保险丝 / 0230.600DRT1SP
0230.600DRT1SP
Littelfuse Inc.
型号:
0230.600DRT1SP
描述:
FUSE GLASS 600MA 250VAC 125VDC
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series 230
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 1.75
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Product Status Active
Approval Agency CE, CSA, UL
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
DC Cold Resistance 0.4805 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 600 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A AC, 10kA DC