首页 / 保险丝 / 0230.500HXASP
0230.500HXASP
Littelfuse Inc.
型号:
0230.500HXASP
描述:
FUSE GLASS 500MA 250VAC 125VDC
Series 230
Package Bulk
Approval Agency CE, CSA, UL
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
DC Cold Resistance 0.6935 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 500 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A AC, 10kA DC