首页 / 保险丝 / 0230.500DRT2SW
0230.500DRT2SW
Littelfuse Inc.
型号:
0230.500DRT2SW
描述:
FUSE GLASS 500MA 250VAC AXIAL
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series 230
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 1.16
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Product Status Obsolete
Approval Agency CSA, UL
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
DC Cold Resistance 0.688 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 500 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A