首页 / 保险丝 / 023003.5HXSW
023003.5HXSW
Littelfuse Inc.
型号:
023003.5HXSW
描述:
FUSE GLASS 3.5A 250VAC AXIAL
Series 230
Package Bulk
Product Status Obsolete
Approval Agency CSA, METI, UL
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
DC Cold Resistance 0.031 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 3.5 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A