首页 / 保险丝 / 023003.5DRT1SW
023003.5DRT1SW
Littelfuse Inc.
型号:
023003.5DRT1SW
描述:
FUSE GLASS 3.5A 250VAC AXIAL
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series 230
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 110
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Product Status Obsolete
Approval Agency CSA, METI, UL
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
DC Cold Resistance 0.031 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 3.5 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A