0229.500H
Littelfuse Inc.
型号:
0229.500H
描述:
FUSE GLASS 500MA 250VAC 2AG
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series 229
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 1.16
Mounting Type Requires Holder
Response Time Slow Blow
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm
Product Status Obsolete
Approval Agency CSA, UL
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.570" L (4.50mm x 14.48mm)
DC Cold Resistance 0.688 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 500 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A