0229.250VXP
Littelfuse Inc.
型号:
0229.250VXP
描述:
FUSE GLASS 250MA 250VAC 125VDC
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 0.216
Mounting Type Requires Holder
Response Time Slow Blow
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm
Product Status Active
Approval Agency CE, CSA, UL
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.570" L (4.50mm x 14.48mm)
DC Cold Resistance 2.43 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 250 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A AC, 10kA DC