首页 / 保险丝 / 022902.5VXSP
022902.5VXSP
Littelfuse Inc.
型号:
022902.5VXSP
描述:
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 125VDC
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 50
Mounting Type Requires Holder
Response Time Slow Blow
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm
Product Status Active
Approval Agency CE, CSA, PSE, UL
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.570" L (4.50mm x 14.48mm)
DC Cold Resistance 0.0502 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 2.5 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A AC, 10kA DC