0225.100H
Littelfuse Inc.
型号:
0225.100H
描述:
FUSE GLASS 100MA 250VAC 2AG
Color -
Series 225
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 0.00075
Mounting Type Requires Holder
Response Time Fast Blow
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm
Product Status Obsolete
Approval Agency CSA, UL
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.570" L (4.50mm x 14.48mm)
DC Cold Resistance 6.15 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 100 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A