首页 / 保险丝 / 0224.250DRT3P
0224.250DRT3P
Littelfuse Inc.
型号:
0224.250DRT3P
描述:
FUSE GLASS 250MA 250VAC 125VDC
Series 224
Package Tape & Reel (TR)
Response Time Fast Blow
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Product Status Obsolete
Approval Agency -
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm)
DC Cold Resistance 1.15 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 250 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A AC, 10kA DC