首页 / 保险丝 / 0224.100DRT1W
0224.100DRT1W
Littelfuse Inc.
型号:
0224.100DRT1W
描述:
FUSE GLASS 100MA 250VAC 2AG
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series 224
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 0.00075
Mounting Type Through Hole
Response Time Fast Blow
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Product Status Obsolete
Approval Agency CSA, UL
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm)
DC Cold Resistance 6.15 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 100 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A