022403.5VXP
Littelfuse Inc.
型号:
022403.5VXP
描述:
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 125VDC
Series 224
Package Bulk
Response Time Fast Blow
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Product Status Active
Approval Agency CE, CSA, PSE, UL
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm)
DC Cold Resistance 0.0265 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 3.5 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A AC, 10kA DC