首页 / 保险丝 / 0219.160MXAEP
0219.160MXAEP
Littelfuse Inc.
型号:
0219.160MXAEP
描述:
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM
Color -
Series 219XA
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 0.31
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Product Status Active
Approval Agency CCC, CE, CSA, SEMKO, UL, VDE
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
DC Cold Resistance 2.55 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 160 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 150A