首页 / 保险丝 / 0219.040MXAP
0219.040MXAP
Littelfuse Inc.
型号:
0219.040MXAP
描述:
FUSE GLASS 40MA 250VAC 5X20MM
Color -
Series 219XA
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 0.011
Mounting Type Requires Holder
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm
Product Status Active
Approval Agency CE, SEMKO, UL
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance 31.862 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 40 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 150A