0218.630MXE
Littelfuse Inc.
型号:
0218.630MXE
描述:
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM
Color -
Series 218
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 4.8
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Product Status Obsolete
Approval Agency BSI, CSA, SEMKO, UL, VDE
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
DC Cold Resistance 0.275 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 630 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A