首页 / 保险丝 / 0218.500MXEP
0218.500MXEP
Littelfuse Inc.
型号:
0218.500MXEP
描述:
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM
购买数量:
库存 : 2407
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
Melting I²t 2.825
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Product Status Active
Approval Agency CCC, CE, CSA, K-MARK, SEMKO, UL, VDE
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
DC Cold Resistance 0.37 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 500 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A