首页 / 保险丝 / 0218.315MXEP
0218.315MXEP
Littelfuse Inc.
型号:
0218.315MXEP
描述:
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 1.11
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Product Status Active
Approval Agency CCC, CE, CSA, K-MARK, SEMKO, UL, VDE
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
DC Cold Resistance 0.8475 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 315 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A