首页 / 保险丝 / 02183.15MXBP
02183.15MXBP
Littelfuse Inc.
型号:
02183.15MXBP
描述:
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM
购买数量:
库存 : 737
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series 218
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 38.15
Mounting Type Requires Holder
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm
Product Status Active
Approval Agency CCC, CE, CSA, K-MARK, PSE, SEMKO, UL, VDE
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance 0.0173 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 3.15 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A