021706.3MXP
Littelfuse Inc.
型号:
021706.3MXP
描述:
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM
Series 217
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 62.465
Mounting Type Requires Holder
Response Time Fast Blow
Package / Case 5mm x 20mm
Product Status Active
Approval Agency BSI, CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UR, VDE
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance 0.0095 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 6.3 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 63A