首页 / 保险丝 / 021702.5MXBP
021702.5MXBP
Littelfuse Inc.
型号:
021702.5MXBP
描述:
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM
Melting I²t 9.46
Mounting Type Requires Holder
Response Time Fast Blow
Package / Case 5mm x 20mm
Product Status Obsolete
Approval Agency BSI, CE, CCC, CSA, KC, PSE, SEMKO, UR, VDE
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance 0.0334 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 2.5 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A