首页 / 保险丝 / 021702.5MRET1P
021702.5MRET1P
Littelfuse Inc.
型号:
021702.5MRET1P
描述:
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM
Series 217
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 9.46
Mounting Type Through Hole
Response Time Fast Blow
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Product Status Active
Approval Agency BSI, CE, CCC, CSA, KC, PSE, SEMKO, UR, VDE
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
DC Cold Resistance 0.0334 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 2.5 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A