0216.050H
Littelfuse Inc.
型号:
0216.050H
描述:
FUSE CERAMIC 50MA 250VAC 5X20MM
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series 216
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Melting I²t 0.00019
Mounting Type Requires Holder
Response Time Fast Blow
Package / Case 5mm x 20mm
Product Status Obsolete
Approval Agency CCC, CE, CSA, SEMKO, UR, VDE
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance 15.9 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 50 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C