0215.800H
Littelfuse Inc.
型号:
0215.800H
描述:
FUSE CERAMIC 800MA 250VAC 5X20MM
Color -
Series 215
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Melting I²t 0.954
Mounting Type Requires Holder
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm
Product Status Obsolete
Approval Agency CSA, UL
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance 0.436 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 800 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C