首页 / 保险丝 / 02153.15MXF162SPP
02153.15MXF162SPP
Littelfuse Inc.
型号:
02153.15MXF162SPP
描述:
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC RADIAL
Color -
Series 215SP
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Melting I²t 43.255
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case Radial Bend Cylinder
Product Status Active
Approval Agency CE, CQC, CSA, KC, PSE, UR, VDE
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance 0.0283 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 3.15 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C