首页 / 保险丝 / 0215.250MXGP
0215.250MXGP
Littelfuse Inc.
型号:
0215.250MXGP
描述:
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM
Series 215
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Melting I²t 0.545
Mounting Type Requires Holder
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm
Product Status Active
Approval Agency CE, SEMKO, UL, VDE
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance 1.24 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 250 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C