0215.250MXE
Littelfuse Inc.
型号:
0215.250MXE
描述:
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Melting I²t 0.56
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Product Status Obsolete
Approval Agency UL
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.886" L (6.00mm x 22.50mm)
DC Cold Resistance 1.17 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 250 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C