首页 / 保险丝 / 0215.125MXBP
0215.125MXBP
Littelfuse Inc.
型号:
0215.125MXBP
描述:
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series 215
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Melting I²t 0.033
Mounting Type Requires Holder
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm
Product Status Active
Approval Agency CE, SEMKO, UL
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance 11.4455 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 125 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C