首页 / 保险丝 / 0215.125MRET1P
0215.125MRET1P
Littelfuse Inc.
型号:
0215.125MRET1P
描述:
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series 215
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Melting I²t 0.033
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Product Status Active
Approval Agency CE, SEMKO, UL
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.886" L (6.00mm x 22.50mm)
DC Cold Resistance 11.4455 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 125 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C