首页 / 保险丝 / 021506.3MXF151SPP
021506.3MXF151SPP
Littelfuse Inc.
型号:
021506.3MXF151SPP
描述:
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC RADIAL
Color -
Series 215SP
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Melting I²t 128.75
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case Radial Bend Cylinder
Product Status Active
Approval Agency CE, CQC, CSA, KC, PSE, UR, VDE
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance 0.0108 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 6.3 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C