021506.3MXE
Littelfuse Inc.
型号:
021506.3MXE
描述:
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM
Color -
Series 215
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Melting I²t 132.5
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Product Status Obsolete
Approval Agency BSI, CSA, K-MARK, METI, SEMKO, UL
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
DC Cold Resistance 0.0099 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 6.3 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C