首页 / 保险丝 / 021502.5MXESPP
021502.5MXESPP
Littelfuse Inc.
型号:
021502.5MXESPP
描述:
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM
购买数量:
库存 : 790
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
Color -
Series 215SP
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Melting I²t 22.29
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Product Status Active
Approval Agency CE, CQC, CSA, KC, PSE, UR, VDE
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance 0.0386 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 2.5 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C