首页 / 保险丝 / 021502.5MXB940P
021502.5MXB940P
Littelfuse Inc.
型号:
021502.5MXB940P
描述:
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC RADIAL
Series 215
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Melting I²t 22.29
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case Radial Bend Cylinder
Product Status Active
Approval Agency CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance 0.0386 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 2.5 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C