首页 / 保险丝 / 021501.6MRET1SPP
021501.6MRET1SPP
Littelfuse Inc.
型号:
021501.6MRET1SPP
描述:
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series 215SP
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Melting I²t 6.83
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Product Status Active
Approval Agency CE, CQC, CSA, KC, PSE, UR, VDE
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance 0.0707 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 1.6 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C