0213.200MXE
Littelfuse Inc.
型号:
0213.200MXE
描述:
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series 213
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 0.225
Mounting Type Through Hole
Response Time Slow Blow
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Product Status Obsolete
Approval Agency BSI, CCC, CE, CSA, SEMKO, UR, VDE
Size / Dimension 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)
DC Cold Resistance 1.6 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 200 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A