首页 / 保险丝 / 0208.375MXEP
0208.375MXEP
Littelfuse Inc.
型号:
0208.375MXEP
描述:
FUSE GLASS 375MA 350VAC 2AG
Color -
Series 208
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Glass
Melting I²t 0.171
Mounting Type Through Hole
Response Time Fast Blow
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Product Status Active
Approval Agency CE, cURus
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm)
DC Cold Resistance 0.395 Ohms
Voltage Rating - AC 350 V
Current Rating (Amps) 375 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A