0202.250HXG
Littelfuse Inc.
型号:
0202.250HXG
描述:
FUSE BOARD MNT 250MA 250VAC 2SMD
购买数量:
库存 : 3
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series FLAT-PAK® 202
Package Tube
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 0.0147
Mounting Type Surface Mount
Response Time Fast Blow
Package / Case 2-SMD, Gull Wing
Product Status Active
Approval Agency CSA, UL
Size / Dimension 0.372" L x 0.250" W x 0.165" H (9.45mm x 6.35mm x 4.19mm)
DC Cold Resistance 0.88 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 250 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A