0202.125URG
Littelfuse Inc.
型号:
0202.125URG
描述:
FUSE BOARD MNT 125MA 250VAC 2SMD
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series FLAT-PAK® 202
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 0.0018
Mounting Type Surface Mount
Response Time Fast Blow
Package / Case 2-SMD, Gull Wing
Product Status Active
Approval Agency CSA, UL
Size / Dimension 0.372" L x 0.250" W x 0.165" H (9.45mm x 6.35mm x 4.19mm)
DC Cold Resistance 2.45 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 125 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A