0201N1R2B250LT
Walsin Technology Corporation
型号:
0201N1R2B250LT
描述:
CAP CER 1.2PF 25V C0G/NP0 0201
用户指南
Mfr Walsin Technology Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Low ESL
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 1.2 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C