016002.5MR
Littelfuse Inc.
型号:
016002.5MR
描述:
FUSE BOARD MNT 2.5A 250VAC 2SMD
购买数量:
库存 : 992
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series NANO²® 160
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 22.2
Mounting Type Requires Holder, Surface Mount
Response Time Slow Blow
Package / Case 2-SMD, Square End Block with Clip
Product Status Active
Approval Agency cULus
Size / Dimension 0.429" L x 0.189" W x 0.189" H (10.90mm x 4.80mm x 4.80mm)
DC Cold Resistance 0.0392 Ohms
Voltage Rating - AC 250 V
Current Rating (Amps) 2.5 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A