015702.5DRT
Littelfuse Inc.
型号:
015702.5DRT
描述:
FUSE BRD MNT 2.5A 125VAC/VDC SMD
购买数量:
库存 : 8
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Mfr Littelfuse Inc.
Color -
Series NANO²® 157T
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 15
Mounting Type Requires Holder, Surface Mount
Response Time Slow Blow
Package / Case 2-SMD, Square End Block with Clip
Product Status Active
Approval Agency cULus, PSE
Size / Dimension 0.256" L x 0.146" W x 0.154" H (6.50mm x 3.70mm x 3.90mm)
DC Cold Resistance 0.0452 Ohms
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 2.5 A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A