0154.200DR
Littelfuse Inc.
型号:
0154.200DR
描述:
FUSE BRD MT 200MA 125VAC/VDC SMD
购买数量:
库存 : 1219
Color -
Series OMNI-BLOK® 154
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 0.0089
Mounting Type Requires Holder, Surface Mount
Response Time Fast Blow
Package / Case 2-SMD, Square End Block with Holder
Product Status Active
Approval Agency UL
Size / Dimension 0.383" L x 0.198" W x 0.150" H (9.73mm x 5.03mm x 3.81mm)
DC Cold Resistance 0.8372 Ohms
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 200 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A