0154.160DRL
Littelfuse Inc.
型号:
0154.160DRL
描述:
FUSE BRD MT 160MA 125VAC/VDC SMD
Color -
Series OMNI-BLOK® 154L
Package Tape & Reel (TR)
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t 0.0048
Product Status Active
Approval Agency CSA, UL
Size / Dimension 0.383" L x 0.198" W x 0.150" H (9.73mm x 5.03mm x 3.81mm)
DC Cold Resistance 1.2157 Ohms
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 125 V
Current Rating (Amps) 160 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A